• 08:00 - 22:30

  • Hergün

Sigortalı Taşımacılık Nedir
06 Mayıs

By Admin

Kategori:Emtia, Sigortalı, Taşımacılık, Transfer, Sigorta, Ankara,

Yorumlar 1 Yorum

Sigortalı Taşımacılık Nedir ve Ücretleri Ne Kadardır?

Sigortalı Taşımacılık Nedir?

İnsanların Şehir içi ve şehirler arası evden eve nakliye hizmetleri alırken eşyalarının korunması hususunda emtia sigortası dediğimiz sözleşme ile eşyalarını koruma altına alarak güvenli ve sorunsuz bir nakliye hizmeti almaları sağlamak için kurulmuş bir taşımacılık sözleşmesi türüdür.

Taşımacılık süreçlerinde hizmet alanı olumsuz sonuçlardan kurtarmak adına nakliye sektöründe böyle bir hizmet türü doğmuştur. Sigortalı taşımacılık hizmetinin amacı insanları olumsuz taşıma süreçlerinden korumayı hedeflemektedir.

Gerek Ankara şehir içi nakliyat ve Şehirler arası nakliyat ve farklı nakliye hizmetleri talep eden müşterilere karşı sigortalı taşımacılık hizmeti alıp almayacaklarını dair bir seçenek sunarız.

Yasal olarak sigortalı taşımacılık hizmetini firma müşterilerin tercihine sunmaktayız. Maliyetleri sebebiyle insanların sigortalı taşımacılık hizmeti ile taşınmaları hususunda tercih hakları müşterinin kendisine bırakılmaktadır. Bizler firma olarak sadece teklifimizi sunuyoruz, kabul edip etmeme hususunda tercih müşterinin kendisine aittir.

Emtia Sigortası Nedir ve Acenteler Ne İşe Yarar?

Sigortalı taşımacılık hizmetini tercih eden müşterinin eşyalarının anlaşmalı olduğumuz sigorta acenteleri tarafından sigortalama işlemine emtia sigortası denilmektedir. Emtia sigortasının anlaşmalı olduğumuz sigorta acenteleri veya müşterinin kendi tercih ettiği sigorta acenteleri tarafından sigortalama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Sigorta firmaları bünyesinde bulunan sigorta acenteleri genel olarak her türlü sigortalama işlemlerini yapmaktadır. Sigorta acentelerinde bulunan emtia sigortası tarafından sigortalama işlemi yapılarak eşyaların taşıma sürecinde olası bir hasar durumunda eşyaların karşılanması sigorta firmaları tarafından karşılanmaktadır.

Sigortalı Taşımacılık Hizmetinde Taşınma Ücreti Nedir ve Fiyatlar Nasıl Belirleniyor?

Sigortalı taşımacılık ücretlinin maliyeti hususunda genel olarak sigorta acentelerinin rekabeti bu durumu olumlu veya olumsuz etkilemektedir. Uygun fiyatlara emtia sigortası almak için internet ortamında bir araştırma yapılması gerekebilmektedir. Sigortalı taşımacılık ücretinin makul olabilmesi adına sigorta acentelerinin sunduğu fiyatlar incelenerek genel bir fiyat araştırması yapılması gerekmektedir. Sigortalı taşımacılık fiyatları genel olarak eşyaların yeni veya değerleri açısından tespitleri yapılarak kısmi veya genel olarak eşyaların sigortalanması yapılmaktadır.

Sigortalı taşımacılık ücretinin maliyetleri sigorta acenteleri tarafından tespit edilerek sigortalı taşımacılık sözleşmesinde belirtilerek müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin nasıl biri sigortalı taşımacılık hizmeti alacağına dair gerekli olan bütün hakları sözleşmede belirtilmektedir.

Sigortalı Taşımacılık Hizmeti
Sigortalı Nakliye ve Emtia

Sigortalı Taşımacılık Ne Derece Gereklidir?

İnsanların ömürlerini harcayarak edindikleri değerli mallar veya eşyalarının zarar veya hasara uğraması durumunda büyük mağduriyetlerin oluşmaması için sigortalı taşımacılık hizmeti çok büyük önem arz etmektedir. Böylece sigortalı taşımacılık hizmeti alan şahısların olası bir hasar veya mağduriyet durumunda eşyalarının karşılanması için ellerindeki sözleşmeleri ile gerekli mercilere başvurarak oluşan hasarın karşılanmasını sağlayabilirler.

Ankara içi ve şehirlerarası evden eve nakliyat hizmetlerinde en çok tercih edilen taşımacılık türü sigortalı taşımacılık ile olası hasar ve zarar durumunda insanların eşyalarının karşılanması için ellerinde somut bir belge ile haklarını araması mağduriyetlerinin giderilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Sigortalı Taşınmasak Nelerle Karşılaşırız?

Evlerini taşıtmak isteyen insanlar bazen bütçeleri el vermediği için sunduğumuz sigortalı taşımacılık seçeneğini kabul etmemektedir. Böylesi bir durumda oluşabilecek kaza veya hasar durumunda karşılarında muhatap bulmaları zorlaşacaktır. Yasal olarak müşteriye sunduğumuz bu seçeneğin kabul edilip edilmemesi müşteriye bırakıldığı için taşımacılık firmaları oluşan kaza veya hasar durumunda sorumluk kabul etmemektedir. Bu süreçte oluşan mağduriyetten kaynaklı yasal olarak sorumlu tutulamamaktadır.

Taşımacılık Sigortası Olmadan Şirket Güvencesi İle Taşınmak

Ankara AP nakliyat firması olarak şirketimiz bu zamana kadar sunduğumuz; Ankara şehir içi nakliye, Ankara evden eve nakliyat, Ankara ofis taşıma, Ankara şehirler arası nakliye ve Ankara parça eşya taşıma, Ankara asansörlü nakliyat gibi alanlarda sunduğumuz nakliye hizmetlerimiz ile bugüne kadar hiç mağduriyet oluşmadan insanların güvenli ve sorunsuz taşımacılık hususunda şirket güvencesi ile taşıma hizmeti vermekteyiz.

Zorlu koşullarda dahi insanların mağdur olmaması adına hem firma güvencesi ile birçok taşımacılık hizmeti gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.

Yine de bütçe sorunu yaşayan insanların kesinlikle her türlü olasılığa karşı şirket güvencesi ile taşınmayı tercih ederek eşyaların şehir içi ve şehirler arası güvenle taşıta bilirler.

Sigortalı Taşımacılık Hizmeti Alırken Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Ankara AP nakliyat firması ile taşınmak isteyen müşteriler şirketimizden şehir içi şehirler arası nakliye hizmeti alabilirler. Sigortalı veya sigortasız taşınma tercihlerini bizlere belirterek bu hususta gerekli desteği firma olarak müşterilerimize sunmaktayız. Sigortalı taşımacılık hizmetini tercih eden insanların firmamızın anlaşmalı olduğu sigortalı acenteler tarafından yürütülmektedir. Hiçbir işleme gerek kalmadan nakliyat ve sigorta işlemlerini hallediyoruz.

Bu durumda sigortalı taşımacılık hizmeti ücretini müşteriye firma olarak sunmaktayız. Aksi durumda ise müşteriler Emtia sigortası hizmetini farklı sigorta acentelerinden talep ederek eşyaların incelenmesini talep edebilir. Bu doğrultuda sağlıklı bir sigortalama sürecinin başlanması hususunda sorumluluk müşteri ve sigorta acentesi yükümlülüğündedir.

Şimdi Paylaş

Şimdi Paylaş
Profesyonel

Profesyonel Taşımacılık

Tecrübeli ve bilinçli bir planla ev ve ofis eşyalarınız en iyi şekilde şehir içi ve şehirlerarası sorunsuz olarak Ankara AP Nakliyat güvencesiyle taşınacağından emin olabilirsiniz. Tercihiniz kaliten yana olsun.

Yorum Yaz

Ücretsiz Teklif İste

Şirketimiz ile iletişime geçtiğinizde size telefon ile uygun bir fiyat sunumu yapılır. Tatmin olmadığınız da ücretsiz expertiz ile evinize gelerek eşyalarınızı titizlikle inceler ve size en uygun fiyat sunumunu yaparız.

Whatsapp Destek Hattı