Evden eve nakliyatın bir numarası

Bulunduğumuz yıllarda yaşadığımız evler geniştir. İçerisinde bizlere ait birçok anı ve de eşya bulundururlar. Bu sebepledir ki insanlar evlerini benimseyerek yuva derler. Çünkü buralarda bizlerin en çok değer verdiği eşyalar vardır. Bunun yanında buralarda sizlerin izi vardır. Yaşadığınız her olay evinizdeki eşyalarla birlikte saklanır. Bu sebepledir ki evinizdeki eşyalara önem verirsiniz. Onları kendinizden bir parçaymışçasına korur ve de onlara gözünüz gibi bakarsınız. Bazı durumlarda eşyalarınız sizin kontrolünüzde olmaz bu tip durumlarda sizlerin onlara en az sizin kadar iyi bakacak birine ya da birilerine ihtiyacınız vardır ki, bu devirde güvenle ve de inançla eşyalarınızı teslim edebileceğiniz çok az kişi ya da yer vardır. Evlerimiz her ne kadar bizlerden anılara sahip olan eşyaları barındırsa da bazen evimizi olumsuz sebepler ya da tam aksine iyi sebepler dolayısıyla terk etmek yani evinizden taşınmak zorunda kalırsınız. Bu iş içinse nakliye firmaları birebirdir. Her ne kadar şirketimiz bir nakliye firması olsa da şunu belirtmek daha doğru olacaktır. İçinde bulunduğumuz yüzyılın bu çeyreğinde belirttiğim gibi müşterilerinin dilekleri üzerine çalışan ve de müşteri memnuniyetini sağlayabilmek amacıyla iş yapan firma ya da şirket sayısı gittikçe azalmaktadır. Bu sebeple bu tip titiz firma ya da şirketi bulmak gittikçe zorlaşmaktadır. Her ne kadar bu firmaları bulsanız da bulduğunuz firmanın güvenebileceğiniz firmalardan olup olmadığına dair bir hafif güvensizlik yaşarsınız. Bu da onlara olan güveninizin karşısında büyük bir engeldir. Nakliyat ve de taşımacılık piyasada ki bu müşteri firma güvensizliğinin farkına varan ve de tüm bunlara son vermek amacıyla kurulan ve de lojistike olarak siz değerli müşterilerin hizmetinde çalışan ve de bu hizmet yolunda yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışan taşıma şirketimiz, siz değerli müşterilerine hizmet etmeye hazırdır.

  Nakliyat nedir ve nasıl sınıflandırılır?

Kelime anlamı olarak nakliyat basitçe taşıma işlemleri olarak adlandırılabilir. Nakliyatı basitçe sınıflandırmak gerekirse;

 • Ülkeler arası nakliyat
 • Şehirlerarası nakliyat
 • Şehir içi Evden eve nakliyat

Belirtmiş olduğum ilk iki unsur başka bir alanımızı ilgilendirdiği için bu yazıda onlara değinmeyeceğim. Bu yazıda sizlere yani siz Ankara sakinlerine sunduğumuz Ankara Evden Eve Nakliyat hizmeti hakkında bahsedeceğim.

Evden eve nakliyat; Müşterilerin ya da müşterinin isteği doğrultusunda ev ya da ofis içinde bulunan eşyaların belirtilen yeni ev, ofis ya da depoya doğru zamanda doğru şekilde taşınması için yapılan planlama ve uygulama işlemi olarak tanımlanabilir. Her işte olduğu gibi bu işte de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususları sıralamak gerekirse;

 

 • Taşınacak eşyanın kırılganlık derecesi
 • Taşınması planlanan eşyanın boyutları
 • Taşınacak eşyanın esneklik payı
 • Taşınacak eşyanın ağırlığı
 • Taşınması planlana eşyanın parça bütünlüğü

Belirttiğim tüm bu unsurlara dikkat edilerek taşıma işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu taşıma işleminin daha programlı yürütülebilmesi için izlenilmesi gereken nakliyat adımları vardır. Ve bu adımlar yukarıda belirtmiş olduğum nakliye eşyasının özelliklerine göre ilerleme gösterirler. Nakliye işleminin adımlarını belirtmek gerekirse;

 • Eşyanın sökülme işleminin gerçekleştirilmesi (de montaj)
 • Sökülen ya da parça bütünlüğü koruna maddenin paketlenmesi
 • Eşyaların taşıma işlemini yapması planlana araca taşınması
 • Aracın belirtilen yeni adrese eşyaları götürmesi
 • Eşyaların araçtan yeni adrese taşınması
 • Paketlerin dikkatli bir şekilde aşılması
 • Gerekli eşyaların montajı yapıldıktan sonra tüm eşyaların yeni istenilen yerlerine yerleştirilmesi

Ankara Evden Eve Nakliyat olarak yukarıda belirttiğimiz tüm hususlara dikkat ederek siz değerli müşterilerimizin nakliye işlemini geçekleştirmekteyiz. Tüm bu işlemleri usta elemanlar tarafından yapılmakta ve de herhangi bir şekilde eşyanıza zarar vermemekteyiz. Bu taşıma işlemini yaparken ki hassasiyetimizi daha net anlamanız için sizlere işlemleri aşama-aşama anlatmak daha doğru olacaktır.

Eşyaların sökülme işlemi; Bu işleme başlanılamadan önce dikkat edilmesi gerek 3 husus vardır. Bunlar, eşyaların boyutları, eşyanın esneklik payı ve eşyanın bütünlüğüdür. Eğer ki eşyanın boyu evden dışarıya çıkarılamayacak kadar büyükse önce eşyanın esneme payına bakılı eğer ki esneme payı eşyanın fiziğini değiştirmeden onu taşınabilir kılamıyorsa eşyanın bütünlüğüne bakılır eğer ki eşya herhangi bir şekilde daha küçük parçalara ayrılabiliyorsa bu işlem düzgünce yapılır.

 • Paketleme; taşımaya hazır olan eşyalar kendilerine uygun şekilde taşıma işlemi sırasında zarar görmemesi için paketlenebilir.
 • Eşyaların diğer adrese kadar taşınma işlemi; bu işlem sırasında dikkat edilecek tek husus eşyaların kırılganlık değeridir. Kırılganlık değeri yüksek olan cisimler gerek araca yerleştirilirken gerekse araçtan indirilirken dikkat edilmelidir. Mümkünse aracın en üst noktasına konulur.
 • Eşyaların montajı ve yerleştirilmesi; paketlerinden düzgün bir şekilde çıkarılan eşyalar tekrardan birleştirilir ve de müşterinin istediği gibi eve yerleştirilir.

Tüm bunları müşterilerinin iyiliği için gönül rızasıyla yapan şirketimiz müşterilerinin memnuniyetini ve de mal güvencesini sağlamaktadır. Herhangi bir şekilde eşyalarınızın başına kötü bir olay gelmesi riskine karşılık olarak tüm eşyalarınız iş güvenliği hususu sebebince sigorta güvencesi altındadır. Bu güvencenin kapsamları; taşıma işlemi başladıktan sonraki her aşamayı kapsamaktadır bu sayede her ne aşamada sorun çıkarsa çıksın maddi anlamda eşyalarınız güvence altındadır.

Eğer bu tip sorunlarla hiç karşılaşmak istemiyorsanız belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz; her nakliye şirketi devletten izin alarak çalışır bu sebeple belli koşullara göre verilen belgeler vardır. Nakliye firmanızın belgesin kontrol etmelisiniz. Ayrıca elemanlarının da belgesi olmalıdır, bununla birlikte elemanların yeterli ekipmana sahip olması ve nakliye aracına dikkat etmelisiniz. Daha öncede belirttiğim gibi tüm bu hususları sadece belli başlı nakliye firmaları sağlamaktadır bu sebepledir ki firmamız bu alanda güvenilirliği ve de başarısı tescillenmiş firmalardandır.

Hemen Ara!